Katalog - umělecké kovářství
Vyhledávání kováře podle
Kraje (úvodní stránka)
Okresu
Města
Firmy
Příjmení (osoby)
Popisu
Kovářské spolky
Zobraz všechny
Inzerce
Nabídky / poptávky - vše
Prodám
Koupím
Nabídka práce
Hledám práci
Odkazy
Kovářské akce
Nářadí, stroje, materiál
Vyhledat
Zobrazit podle města
Všeobecně o kovářství
Historie kovářství
Kovářství
Základní kovářské techniky
Statistiky
Reklama
Malosériová výroba - Zakázkové šití - Opravy a úpravy oděvů - Šití vzorků - Šití historických kostýmů - Pracovní oděvy - Speciální zakázky (oponové závěsy, sedáky na kostelní lavice, pytlíky na mince ....).
Bezva Portál - Katalog pro nákup po internetu
CZIN.eu
optimalizace PageRank.cz

Rozšířené údaje


Co jsou "Rozšířené údaje"

1. základní popis je rozšířen z 150 znaků na 255.

2. Získáte svou jednostránkovou prezentaci - viz ukázka níže.
    Možnost vložení fotografií do rozměru 450x326 px.

Jak se tyto údaje zobrazí?

U vašeho záznamu přibude ikonka z názvem "Více".
Kliknutím na ni se dostane návštěvník na vaši prezentaci.

-------------------------------------------------
Firma: Bronislav Kozák & syn - umělecké kovářství a kovorytectví
Na Vyhlídce 286/5, 779 00 Olomouc - Neředín
telefon: 585 411 689, mobil: 608 867 794
IČ: 60284927   DIČ: CZ6512280995
http://www.umelecke-kovarstvi.eu/
Text - popis vaší činnosti
Mail ICQ Skype Rozšířené informace
-------------------------------------------------

Co to stojí?

V dnešní době není nic zadarmo. Doména, webhosting a vytvoření katalogu něco stojí. Pro jsem se tuto službu rozhodl zpoplatnit symbolickou částkou 363 Kč s DPH na rok.

Bronislav Kozák

Takto například mohou vypadat vaše rozšířené údaje

Bronislav Kozák & syn


Kovářství je řemeslo zabývající se zpracováním železa, oceli a zřídka i jiných kovů zpravidla za tepla.

Kovářství patřilo k nejvýznamnějším oborům lidské činnosti, lze říci, že schopnost zpracovávat železnou rudu patří k jednomu ze základních hledisek nahlížení na vyspělost starověkých civilizací. Podle stupně vývoje, lze hodnotit nejen kvalitu zpracování předmětů, ale i množství specializace.

V dnešní době je kovářství ve vyspělých zemích okrajovým a spíše uměleckým řemeslem, díky zániku mnoha oborů, navazuje kovářství dnešní doby ve velké míře na kovářství vesnické, kde kovář dělal veškerou práci s železem za tepla. Ceny kovářských výrobků jsou dnes velmi vysoké a díky nedostatku kovářů mají stoupající tendenci.

Nástroje

Kovadlina

Nejdůležitějším nástrojem kováře je kovadlina u které je velmi důležité jednak jaký druh kovadliny kovář používá (v Čechách se nejčastěji využívá kovadlina štýrská) a jednak její osazení. Váha a rozměry jsou různé, ale hlavní kovadlina mívá přes 200 kg a zpravidla se její délka blíží k jednomu metru. U kovadliny je klíčové její osazení, to musí být vodorovné, jinak by se poškozovaly nástroje a kovadliny, navíc by šikmé osazení zvyšovalo pravděpodobnost úrazu.

 
Kovářství
Kovář v r. 1568

Kovadlina se připevňuje na špalek a to podle výšky kováře, ale tak, aby byla níže než výheň (cca 70 – 90 cm od země). Kontrolu kovadliny provádí kovář lehkým poklepem kladivem na kovadlinu, správně osazená kovadlina bez vnitřních trhlin vydává jasný zvuk. K udržování ohně kovář používá měchy, které byly poháněny ručně nebo šlapáním, nyní existují i elektrické měchy.

Co se týká nářadí, tak je vybavení kovárny různé, podle ambicí kováře. V moderních kovárnách bývají využívány stroje, především frézy a nýtovačky.

Historicky se nářadí ustálilo velmi brzy, základním nástrojem je samozřejmě kladivo, respektive kladiva, za základní kladivo lze považovat jednoruční kladivo (váha bývá mezi 1 - 2 kg s násadou mezi 30 a 40 cm) a dvouruční kladivo jehož váha se pohybuje od 4 do 10 kilogramů s násadou dlouhou až 90 cm. Jednoručním kladivem se dělají drobné práce.

 
Kovářství

Pomocí tohoto kladiva kovář řídí práci pomocníka (tzv. přitloukače), který pracuje s dvouručním kladivem. Na specializované práce se používají různé druhy kladiv, jako jsou sekáče, které se dělí podle určení na sekáče určené k sekání za tepla a za studena.

Dalším velmi důležitým kovářským náčiním jsou kleště, kterých se v kovárnách používá devět hlavních typů, kromě těchto základních typů používá kovář velký počet doplňkových kleští.

Kromě obvyklých nástrojů jako jsou např. pilníky, nalezneme v kovárně i několik dalších pro kovářství typických nástrojů. K prorážení děr se používají různě velké a tvarované průbojníky. Specifickým nástrojem, který je v každé kovárně jsou hřebenovky, jsou to vlastně ocelové desky s otvory, kterými se pěchují hlavy hřebíků. Stejný účel i vzhled má nástroj, který se jmenuje hlavičkář a kterým se pěchují hlavy nýtů.

Specifickými nástroji je pak mnoho druhů utínek, zápustek, zápustkových či rovnacích desek atp.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/


Místo pro vaši tématickou reklamu

Nejbližší kovářské akce
Není evidována žádná akce
Katalog
Kontakt
Napište nám
Tvorba webu / webmaster
Ikonka na výměnu
Formuláře
Firma / živnostník
Přidat odkaz
Opravit odkaz
Smazat odkaz
Soukromá osoba bez IČ
Přidat odkaz
Opravit odkaz
Smazat odkaz
Kovářské akce
Přidat pozvánku
Odkazy - obchody
Přidat odkaz